Yulaflı Chia Pudding

Yulaflı Chia Pudding

Sabah şahane bir kahvaltıya sadece 3 dakika hazırlıkla ulaşmak gibisi yok! Bunun için, inanılmaz besleyici ve doyurucu olan bu yulaflı chia pudding en sevdiğim, en zahmetsiz kahvaltı seçeneklerinden 🙂

Tarifi de tarif değil, “tarifimsi”. İhtiyacınız olan malzemeler sadece şunlar:

  1. 3 yemek kaşığı yulaf ezmesi
  2. 2 yemek kaşığı chia tohumu
  3. 1 tatlı kaşığı tarçın
  4. Süt (tercihen ekstra aroma için vanilyalı veya kakaolu protein süt. Bitki bazlı sütler dahil diğer süt alternatiflerini de kullanabilirsiniz tabii ki)

Hazırlığı da şu kadar basit:

Bir gece önceden 3 yemek kaşığı yulaf ezmesi, 2 yemek kaşığı chia tohumu ve 1 tatlı kaşığı tarçını bir kaba alıyoruz, üzerini bir parmak geçecek kadar istediğimiz bir süt çeşidini ekliyoruz (süt seçeneklerinin yanısıra, hindistancevizi suyu gibi farklı alternatifler bile düşünülebilir, çünkü neden olmasın 😉 ). Karışımı buzdolabında gece boyu dinlenmeye bırakıyoruz.

Sabah dolabı açtığımızda tüm sıvıyı içine çekerek jelleşmiş bir karışım buluyoruz. Üzerini istediğimiz meyveler, tohumlar, kremalarla süslüyoruz – sınır tamamen yaratıcılığınız ve dolapta bulunan malzemeler! Ben bu sefer chia puddingimi muz dilimleri, donmuş böğürtlen, ev yapımı fıstık ezmesi ve goji berry’yle donattım.

Kahvaltıda biraz görsel şölen, biraz lezzet patlaması yaşamak isteyen herkese şiddetli tavsiyem! 🙂

Şimdidennn afiyet olsun!

Back to Top