Taze Hurmalı Smoothie Kasesi

Taze Hurmalı Smoothie Kasesi

Smoothie kaseleri her zaman için en sevdiğim kahvaltı alternatiflerinden biri. Üstelik smoothie kaselerinin, tariflerimi deneyip, bana mesaj atan pek çok kişinin de yeni favorisi olduğunu duyuyorum ve bundan çok çok mutlu oluyorum 🙂 E hal böyle olunca, bana da yeni ve farklı smoothie tarifleri denemek, repertuarı genişletmek düşüyor!

Bu sefer mevsimsel bir dokunuşla, hurmalı bir smoothie var kasemde. Siz de denemek isterseniz diye, hemen aşağıda tarifi paylaşıyorum!

Malzemeler: 

Smoothie bazı için: 

1 adet dilimlenerek dondurulmuş muz

1/2 taze, olgunlaşmış hurma

5-6 adet çiğ kaju

1 küçük çb vanilyalı protein süt (protein sütü yerine tam yağlı/yarım yağlı/light/laktosuz süt, ya da vegan opsiyon için bitkisel sütleri kullanabilirsiniz)

Süslemeler (tamamı opsiyonel):

1/2 hurma

Kakao nibs (ham kakao parçacıkları)

Hindistan cevizi cipsi

Kaju

Chia tohumu

Keten tohumu

Goji berry

Kabak çekirdeği

Yapılışı:

Smoothie bazı için gereken malzemelerin tamamını blendera alın ve pürüzsüz bir karışım elde edinceye kadar karıştırın. Smoothie bazınız fazla sıvı olursa, donmuş muz ve kaju miktarını istediğiniz kıvamı elde edene kadar artırın. Karışım fazla katı olur, muzlar tam olarak parçalanmazsa bir miktar daha süt ekleyin.

Smoothie bazınız hazırsa, güzel bir kaseye alın ve üzerini dilerseniz benim kullandığım malzemelerle, dilerseniz farklı malzemelerle süsleyin.

Hazır!

Tarifi denerseniz, lütfen yorum ve görsellerinizi benimle paylaşmayı unutmayın! 🙂

Back to Top