Mangolicious Smoothie Kasesi

Mangolicious Smoothie Kasesi

Mangolu bir smoothie kasesine ne dersiniz?? Bali’ye yaptığım bir seyahatten beri bu smoothie kaseleri vazgeçilmezim oldu! Haftanın en az bir günü güzel bir smoothie bazı hazırlayıp, üzerini istediğim gibi süsleyip kendime bir güzellik yapıyorum:) Hem tadı çok güzel, hem görüntüsü, hem de gerçekten çok doyurucu! Mesela bu kase için malzemeleri blender’a koyarken, bununla doyar mıyım ben diyordum ama, yarısını evdekilerle paylaşacak kadar fazla bir tokluk hissi sağladı, ki konu iyi yemek olunca durmak bilmeyen, paylaşmayı sevmeyen biriyim:)

Hemen tarif geliyor:

Malzemeler:

Smoothie bazı için: 

1 orta boy muz (dilimlenerek dondurulmuş)

1 mango (daha fazla lezzet için olgunlaşmış olmasına dikkat edin)

1 küçük çay bardağı vanilyalı protein süt (farklı süt seçeneklerini de deneyebilirsiniz – mesela vegan opsiyon için bitki bazlı hindistan cevizi, soya ya da badem sütü – Türkiye’de markettekiler sizce de çok pahalı değil mi?:( )

Süslemeler:

Hepsi tamamen opsiyonel olmakla birlikte;

Kabak çekirdeği

Goji berry

Muz dilimleri

Chia tohumu

Yulaf

Yapılışı: 

Smoothie bazı için gerekli malzemeleri blender’a (veya varsa smoothie makinasına) atın, pürüzsüz hale gelinceye kadar karıştırın.

Karışımı güzel bir kaseye alın ve üzerini isterseniz benim kullandığım malzemelerle, isterseniz farklı malzemelerle dilediğiniz gibi süsleyin!

Bonus: Smoothie bazında zaten bol miktarda meyve kullanıyoruz, bu nedenle karbonhidrat oranı biraz yüksek. Eğer kilo kaybı hedefiniz varsa, süsleme malzemelerini biraz daha sınırlı tutarak, kalori ve yüksek karbonhidrattan tasarruf edebilirsiniz. (Diyetisyen olmadığımı, dolayısıyla bunun bir beslenme önerisi olmadığını hatırlatayım:) )

 

Back to Top